تبلیغات
یاران زمین - ایران قاره ای کوچک

www.geoevents.net

ایران قاره ای کوچک

نویسنده :میلاد پریدار
تاریخ:دوشنبه 20 مهر 1388-09:40 ب.ظ

ایران، مجموعه گنجینه های نفیس خدادادی و پیشینه تاریخ و تمدن فرهنگی ، همواره مورد توجه گردشگران بوده است. كشور ما با طبیعت و اقلیم متنوع و گوناگون خود قاره ای كوچك است با دیدنیهای بسیار. در جهان رقابتی امروز كشورهای مختلف با معرفی جذابیتهای گردشگری خود سعی در بهبود وضعیت اقتصادی خود دارند. كشور ما نیز بی شك با وجود صدها مكان جذاب و دیدنی ، میتواند با استفاده از این ثروت خداداد، در بهبود وضع اقتصادی خود كوشا باشد و ثروتهای غیر قابل تجدید خود نظیر نفت و گاز و معدن را، برای مصارف مهم‌تر نگاه دارد.
اما آیا ایران وضعیت مناسبی از لحاظ ژئوتوریسم دارد؟ وقتی به فهرست های جهانی نقاط دیدنی زمین نگاهی می‌اندازیم، كمتر جایی را  پیدا می‌كنیم كه این همه خصوصیات منحصر به فرد زمین شناسی ما را به جهان و حتی به هموطنان خودمان معرفی كرده باشد. چرا؟
كارشناسان با تجربه سازمان زمین شناسی می توانند با معرفی و تشریح خصوصیات زمین شناسی هر منطقه، در توسعة این اندیشة نو، گام بلندی بردارند و در انتقال علم و شكوفایی اقتصاد این مرزو بوم سهم خود را به بهترین وجهی ادا نمایند. بدیهی است آنچه ارائه میشود نیاز به برنامه ریزی دقیق و كارشناسانه دارد، در غیر این صورت نه تنها فایده ای از این رهگذر به جامعه ما نمی رسد، بلكه آسیبهای جبران ناپذیر، این موهبت های الهی را برای همیشه از ما میگیرد و این بر شایستگی خود ماست كه چگونه از آنها مراقبت نمائیم.

منبع:سازمان زمین شناسی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo